Připojení k internetu

Mikrotik SXT

Bezdrátové Wifi připojení

Bezdrátovým připojením pokrýváme téměř celou městskou část Brno-Žebětín. Využíváme ho v místech, kde není dostupné připojení optickým kabelem. Pro přenos bezdrátového signálu používáme nejmodernější kvalitní technologie renomovaných výrobců pro dosažení rychlého a spolehlivého připojení. Kromě internetu můžete na bezdrátových přípojkách využít i službu výhodného telefonu a na vybraných vysílačích i televize.

Vlastnosti bezdrátového připojení Žabnet

 • datově neomezené připojení 24 hod. denně
 • bezdrátový přenos v pásmu 5 GHz a 60 GHz
 • individuální osobní přístup při řešení Vašich specifických požadavků na připojení
 • smlouva na dobu neurčitou
 • možnost přesměrování portů z veřejné IP adresy na Vaši vnitřní adresu v naší síti nebo veřejná IP adresa
 • instalační poplatek 1000 Kč individuální přípojka
 • rychlost připojení od 30/10 Mb/s - 100/100 Mb/s, rychlost připojení v daném místě závisí na technických možnostech a použité technologii v daném místě.
 • výhodná cena individuální přípojky od 350 Kč/měsíc, další informace v sekci Dokumenty a v Ceníku

Powebeam M5

Fresnelova zóna

Pro kvalitní připojení je důležitá přímá viditelnost na vysílač, stromy a budovy signál narušují. Je proto potřeba anténu u Vás umístit na vhodném, dostatečně vyvýšeném místě, obvykle vyhovuje stávající anténní stožár, případně se dá anténa připevnit vhodným držákem přímo na zeď apod. Od antény pak vedeme stíněným FTP kabelem signál do domu, na jeho konci je napájecí adaptér a z něj je již možné přímo připojit Váš počítač UTP kabelem.

TP-LINK TL-WR841N Pokud požadujete doma možnost připojení pomocí wifi bezdrátově, je možné místo počítače připojit wifi router, buď vlastní nebo Vám nový dodáme a nastavíme. Wifi router Vám pokryje Váš dům či byt bezdrátovým signálem pro bezdrátové připojení notebooků, tabletů nebo mobilů, má však na sobě i 4 LAN porty na přímé připojení dalších počítačů a zařízení kabelem. Přímé připojení kabelem do domácího routeru je vhodné pro pevné počítače nebo při požadavku maximální rychlosti a spolehlivosti připojení (pracovní či herní počítač apod.).

Uvedené ceny jsou pro domácnosti včetně DPH, pro firmy bez DPH. Platby za služby účtujeme pod dohodě kvůli snížení administrativy nejlépe po čtvrtletích.

Optické připojení

ZTE C320

Připojení po otických vláknech je nejspolehlivější, nejrychlejší a v současnosti technicky nejmodernější připojení k internetu vůbec. Vyznačuje se obrovskou kapacitou, vysokou stabilitou a odolností proti rušení, které se žádnou jinou dostupnou technologií nedá dosáhnout. Do budoucna má dostatečnou kapacitu i pro nové aplikace, náročné na kapacitu přenosu - televize ve vysokém rozlišení, video na přání, multimédia atd., které získávají stále větší popularitu již nyní. Proto jsme se v r. 2010 pustili do budování optické síťe v Žebětíně. Nevýhodou optického připojení jsou vysoké investiční náklady a celková náročnost celé výstavby, výstavba proto probíhá postupně. Síť je stavěna primárně na vyspělé technologii GPON firmy ZTE, která umožňuje ekonomicky výhodný provoz, zjednodušuje výstavbu sítě i její další rozšiřování. Síť ovšem disponuje i dostatečným počtem vláken pro přímé linky v případě potřeby. Na optických přípojkách nabízíme kompletní tzv. Triple-Play služby - internet, televize, telefon.

Vlastnosti optického připojení Žabnet

 • datově neomezené připojení 24 hod. denně
 • přenos po optickém vlákně až do domu k zákazníkovi, tzv. FTTH (fibre to the home) - vlákno až do domu
 • individuální osobní přístup při řešení Vašich specifických požadavků na optické připojení
 • smlouva na dobu neurčitou
 • možnost veřejné IP adresy, pokud Vám nestačí přesměrování portů z veřejné IP adresy na Vaši vnitřní adresu v naší síti
 • instalační poplatek 2000 Kč individuální přípojka (rodinné domy), 500 Kč hromadné přípojky v bytových domech
 • rychlosti připojení na optické síti: 100/100 Mb/s 350 Kč, 200/200 Mb/s 450 Kč, 300/300 Mb/s 550 Kč / měsíc. Další informace v sekci Dokumenty a v Ceníku
 • na optické síti Vám můžeme nabídnout i jiné rychlosti, v případě potřeby nás kontaktujte
 • hromadné přípojky v bytových domech od 320 Kč/měsíc: Bytové domy ul. Bartolomějská 29, 31 a 33; BD U Jánečka - ul. Helenčina 1a, 1b; BD Pohoda Pod Kopcem 1, 1b-e
 • v bytových domech je vnitřní rozvod od centrálního rozvaděče řešen metalickým UTP kabelem do datové zásuvky v bytě, nepotřebujete tedy žádnou převodní optickou bránu

Maximální možná rychlost připojení na optické síti je omezená v podstatě jen rychlostí naší celkové konektivity do internetu. Jelikož máme přímé propojení optickým kabelem do Bystrce na páteřní vedení, můžeme navyšovat kapacitu naší internetové linky pružně podle potřeby.

SC konektory

Optický kabel je u Vás doma na vhodném místě zakončen optickou zásuvkou, do které je připojena vnitřní jednotka - brána. Z té je podle typu jednotky možné internet dále distribuovat po domě klasickým metalickým UTP kabelem nebo bezdrátově wifi. Instalaci zásuvky a brány provádíme většinou na zeď, aby se omezila možnost mechanického poškození zařízení či znečištění optických konektorů, které jsou na to citlivé.

Vnitřní jednotky - brány

Jako koncové zařízení pro převod optického signálu používáme nejčastěji tyto 2 typy jednotek:

ZTE F660 v 5.2 ZTE F660

ZXHN F660, F670 je robustní výkonná high-endová GPON domací brána pro multimediální služby (Triple-Play). Brána je vybavena přepínačem se 4 Ethernet porty, WiFi routerem, 2 Telefonními porty a USB rozhraním. Wifi část se dá samostatným tlačítkem zapínat/vypínat.

Technické parametry:

 • Wi-Fi 2,4 a 5 GHz
 • Brána může být v provední s vnitřními, případně s vnějšími wifi anténami.
 • 4 x Ethernet 1Gb/s port
 • Integrovaný DLNA server pro domací multimediální úložiště připojením pevného disku přes USB
 • USB port pro sdílení souborů na USB disku nebo USB tiskárny na domácí síti
 • 1-2 x telefonní FXS port RJ-11 pro VoIP telefonii


ZTE F601

ZXHN F601 je malá, energeticky úsporná, avšak výkonná GPON brána s jedním Ethernetovým portem 1 x10/100/1000Base-T. Tato brána neobsahuje router, takže je router potřeba připojit za ní. Spotřeba je menší než 6W.

Uvedené ceny jsou pro domácnosti včetně DPH, pro firmy bez DPH. Platby za služby účtujeme pod dohodě kvůli snížení administrativy nejlépe po čtvrtletích.

Dostupnost optického připojení

Ulice Poznámka
Bartolomějskáčástečně
Dlážděnáspodní část
Drdyhorní část
ChrpováANO
KloboučekANO
KohoutovickáANO
Křivánkovo náměstíčástečně
MaršíkovaANO
Ulice Poznámka
OstrovačickáANO
OtevřenáANO
Pod BorovníkemANO
Pod Kopcemčástečně
Prokopův kopecANO
RevírníkovaANO
Ríšovačástečně
SrnčíANO
Za Kněžským hájkemANO

Další rozšiřování optické sítě

V dalším šíření optické sítě nám můžete pomoci i Vy spolu s Vašimi sousedy, pokud uvažujete o optickém připojení, které u Vás dosud není dostupné, zkuste nás kontaktovat, pokusíme se najít vhodné řešení, zda by se podařilo Vaše domy zasíťovat z nějakého blízkého uzlu naší sítě.

Pokud jste investorem nebo stavebníkem, připravujete nějakou novostavbu a rádi byste měli zavedený náš optický kabel, kontaktujte nás včas také, ideální je zapracovat optické sdělovací vedení do projektové dokumentace spolu s ostatními inženýrskými sítěmi a při stavbě s ním již počítat. Dodatečné dotažení a instalace kabelu bývá značně komplikované.

Kabelové připojení sídliště

Jedná se pouze o bytové domy na ul. Keřová, Bešůvka a Za Kněžským hájkem, poskytovatelem internetového připojení je zde Mgr. Iva Sýkorová.
Připojení je realizováno metalickým kabelem, který vede ze společného domovního rozvaděče do každého bytu. Další informace najdete na stránce poskytovatele is.zabnet.cz. Kromě internetu je zde možné zřídit i naši službu televize a zprostředkujeme i službu telefonu.