Novinky:

Mozilla Firefox 4.0
Mozilla uvolnila finální verzi webového prohlížeče Mozilla Firefox 4.

datum: 22.3.2011 - kategorie: Open source software
Debian GNU/Linux 6.0
Téměř po dvou letech vychází nová verze svobodného operačního systému Debian GNU/Linux 6.0 s kódovým označením "Squeeze". Oficiální informace najdete zde debian.org.

datum: 6.2.2011 - kategorie: Linux
Téměř celý veřejný sektor ve Francii používá open source systémy a aplikace
Dle průzkumu až 96% francouzského veřejného sektoru využívá open source, především databázové a publikační systémy. Více zde osor.eu.

datum: 30.9.2009 - kategorie: Open source software
Debian GNU/Linux 5.0
Projekt Debian s potěšením oznamuje, že po 22 měsících nepřetržitého vývoje byl uvolněn Debian GNU/Linux verze 5.0, kódovým označením "Lenny". Detailní popis novinek zde debian.org.

datum: 14.2.2009 - kategorie: Linux
OpenOffice.org 3 v novém
Nová a dlouho očekávaná verze svobodného kancelářského balíku OpenOffice.org 3 byla dnešním dnem představena široké veřejnosti. Čtěte na openoffice.cz.

datum: 13.10.2008 - kategorie: Open source software
Mozilla Firefox 3.0
Mozilla Corporation vydala dlouho očekávanou finální verzi prohlížeče Mozilla Firefox 3.0. Více na czilla.cz.

datum: 17.6.2008 - kategorie: Open source software
Vyšla nová verze OpenOffice.org 2.4
Po několika měsících vývoje vychází nová verze kancelářského balíku OpenOffice.org 2.4. Další podrobnosti na openoffice.cz.

datum: 27.3.2008 - kategorie: Open source software
Linux má v České republice stále více uživatelů
Uživatelů otevřeného operačního systému Linux v České republice přibývá, růst je ale pomalejší než v minulosti, píše se v článku na idnes.cz.

datum: 5.11.2007 - kategorie: Linux na desktopu
Konference LinuxAlt 2007
3. a 4. listopadu proběhne na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického v Brně konference LinuxAlt 2007. Akce je zaměřena na počítačové začátečníky i pokročilé uživatele a bude obsahovat množství přednášek z oblastí desktopu, grafiky, multimédií a jiných témat. Více na linuxalt.cz.

datum: 23.10.2007 - kategorie: Linux - akce
Ministerstvo vnitra České republiky podporuje open-source
Oblast open-source a otevřených řešení je považována za vhodný směr současného i budoucího využívání ICT ve veřejné správě, a to jak vzhledem k rozvoji e-govermentu, tak modernizaci veřejné správy vůbec. Zdroj zde abclinuxu.cz.

datum: 18.10.2007 - kategorie: Open source software
Prodej linuxových serverů stále roste
I přes tvrzení Microsoftu, že Linux poškozuje jejich softwarové patenty, prodej linuxových serverových řešení roste rychleji, než prodej serverových produktů s Windows, uvedl na Gartner Symposium/ITxpo v Orlandu Michael Dell, CEO firmy Dell. Bližší informace na silicon.com.

datum: 15.10.2007 - kategorie: Linux na serveru
Vyšla nová verze OpenOffice.org 2.3
S potěšením oznamujeme vydání nové verze open source kancelářského balíku OpenOffice.org 2.3. Nová verze obsahuje vylepšení všech součástí balíku a také opravy bezpečnostních chyb. Další podrobnosti na openoffice.cz.

datum: 18.9.2007 - kategorie: Open source software
Vista pomáhá Linuxu na desktopy
Díky Windows Vista bude Microsoft ztrácet podíl na trhu na úkor linuxových desktopů, soudí IT stratég Cole Crawford z firmy Dell. Více na eweek.com.

datum: 8.8.2007 - kategorie: Linux na desktopu
Linuxové web servery jsou rychlejší
Web servery na Linuxu běží lépe než na Windows, ukázala nová studie firmy WatchMouse, ve které monitorovali více než 1,5 tisíce evropských webů. Linuxové servery měly delší uptime a dosahovaly lepších časů odezvy. Detaily na silicon.com.

datum: 21.6.2007 - kategorie: Linux na serveru